OnViewpoint

 OnViewpoint

اندیشه ایرانی – اسلامی ؛ فراتر از مرزها

خدمتی جدید از خانه اندیشمندان علوم انسانی

مقدمه:

فکر نو و اندیشه پویا جوهره هر تمدن بزرگی است. فکر و اندیشه ایرانی چه در سازه تمدن ایرانی و چه در کالبد تمدن اسلامی منبع بزرگی برای حرکت و پویش بوده است. در خدمت بزرگ ایرانیان به جامعه بشری همین بس که علم امروز بدون واسطه خردورزی و اندیشه ایرانی نمی توانست به جایگاه فعلی برسد، این را همه متفکران بزرگ غربی نیز اذعان می دارند که نوزایی فکر و اندیشه در مغرب زمین بدون ترجمه آثار اندیشمندان ایرانی نمی توانست به ثمر بنشیند. حالا اما اوضاع کمی فرق کرده است. اگرچه ایرانی همانی است که بوده، اما شرایط زمانه و مقتضیات زندگی امروزی بین ما و جهان اندیشه امروز فاصله ای بسیار انداخته. تولید علم و اندیشه در کشور کم نیست، اما میدان برای عرضه تنگ است و یکی از مهم‌ترین موانع آن نداشتن رسانه ای است که به زبان امروز صدای اندیشمندان ایرانی را به گوش جهانیان برساند. سایت تحلیلی-اطلاع رسانی OnViewpoint برای رسیدن به همین هدف طراحی شده است و تلاش می‌کند با ترجمه‌ی بخشی از تولیدات فکری اندیشمندان ایرانی به دو زبان انگلیسی و عربی چهره‌ی علمی کشور را در عرصه‌ی جهانی و به‌ویژه در گستره‌ی جهان اسلام به مخاطبان بنمایاند

معرفی:

OnViewpoint ( مخفف Online Viewpoint : به معنی دیدگاهِ آنلاین) یک رسانه بین المللی برای انتشار افکار و عقاید اندیشمندان ایرانی است که در حوزه های مختلف علوم انسانی به ارایه دیدگاه‌ها و تولیدات فکری اندیشمندان ایرانی به زبان های انگلیسی و عربی می پردازد. این سایت بین المللی به آدرس اینترنتی www. OnViewpoint.com خدمتی است نو، که از سوی خانه اندیشمندان علوم انسانی برای بین المللی تر کردن فعالیت های علوم انسانی ایرانی ارایه می شود.

این سایت بین المللی در حد بضاعت و توان خویش سعی می کند تا:

- صدای اندیشمندان ایرانی در حوزه های مختلف علوم انسانی به خارج از مرزهای ایران برسد.

- در راستای یک دیپلماسی فرهنگی با تحت تاثیرقراردادن نخبگان و دانشگاهیان خارجی اثبات کند که ایرانی اهل اندیشه و گفتگوست نه جنگ و بمب.

- جامعه علوم انسانی کشور به سطح استانداردهای بین المللی نزدیک شود.

- فضایی برای گفتگو میان اندیشمندان ایرانی و خارجی فراهم شود.

محتوا:

سایت OnViewpoint صرفا برای مخاطب خارجی و بین الملل طراحی شده است و به انتشار مطالبی می پردازد که برای آنها مناسب و قابل فهم باشد. نکته قابل توجه در این زمینه این است که این سایت برای خود رسالتی رسانه ای قائل است و محلی برای یک فعالیت صرفا آکادمیک و یا ژورنالی برای ارایه مقالات علمی نیست.

محتوای قابل انتشار بر روی این سایت شامل دو نوع زیر است:

اول: اخبار و گزارش هایی از فعالیت هایی که در حوزه های مختلف علوم انسانی در ایران انجام می شود؛ مثل: سمینارها و کنفرانس های علمی، سخنرانی ها و نشست های علمی، کتاب های منتشر شده و همچنین مجلات علمی و پژوهش های انجام شده.

دوم: افکار و عقاید اندیشمندان علوم انسانی در حوزه های مختلف زیر در قالب یادداشت، خلاصه سخنرانی، گفتگو و یا بخش هایی از یک اثر علمی. حوزه های علوم انسانی به ترتیب زیر در این سایت طبقه بندی شده است:

- فلسفه

-جامعه شناسی

- فرهنگ

- ارتباطات

- ادبیات و زبانشناسی

- حقوق و علوم سیاسی

- روانشناسی و علوم تربیتی

- دین و علوم اسلامی

- اقتصاد و مدیریت

همکاری:

چنانچه تمایل دارید مطلبی از شما برروی این سایت قرار گیرد، کافی است مطلب خود را که می بایست نتیجه یک کار علمی و یا حاوی نگاه و دیدگاهی نو باشد، حداکثر در اندازه 1500 کلمه و ترجیحا به زبان های انگلیسی و عربی به آدرس های اینترنتی زیر ارسال نمایید. مطلب شما پس از بررسی و تایید، منتشر خواهد شد.

توجه: اندیشمندانی که مطالب خود را به زبان انگلیسی یا عربی ارائه می‌کنند باید متن فارسی را هم ضمیمه نمایند.

سایت OnViewpoint از هرگونه ایده جدید استقبال کرده و آماده همکاری با همه محافل دانشگاهی و مراکز پژوهشی برای بین المللی تر کردن فعالیت های حوزه علوم انسانی در ایران است.

راههای ارتباط با ما:

-  پست الکترونیک:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

- نشانی پستی:

تهران – خیابان استاد نجات اللهی- نبش خیابان ورشو- خانه اندیشمندان علوم انسانی- دفتر سایت OnViewpoint

- تلفن:

88911611 021

روابط عمومی

شماره تماس : 88911611-021

آدرس : تهران، خیابان استاد نجات الهی (ویلا) , نبش ورشو، پلاک 2

پست الکترونیک :info@ihht.ir

تلگرام: https://telegram.me/iranianhht

اینستاگرام:  https://instagram.com/iranianhht.ir

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خانه اندیشمندان علوم انسانی می باشد.

نقشه