برگزاری گارگاه آموزشی هنر دفاع، مکتوب و شفاهی

گارگاه آموزشی هنر دفاع، مکتوب و شفاهی به همت انجمن حقوق شناسی و گروه حقوق خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد. در این کارگاه تخصصی دو روزه که با تدریس استاد بهمن کشاورز؛ ریاست محترم اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران، برگزار گردید، وی به تدریس نکته ها و فنون دفاع ویژه ی وکلای دادگستری بصورت شفاهی و مکتوب پرداختند.

مطالب ارائه شده در این دوره تخصصی – حقوقی، حاصل چند دهه فعالیت و تحصیل و تدریس استاد کشاورز به عنوان یک حقوقدان برجسته و وکیل دادگستری معمر بوده است. در کارگاه مزبور، قریب به یکصد نفر از وکلای دادگستری و فارغ التحصیلان رشته حقوق شرکت نمودند که در پایان دوره به  تمامی آنها گواهینامه شرکت در دوره آموزشی توسط خانه اندیشمندان و انجمن حقوق شناسی اعطاء گردید.

چگونگی حضور وکیل در مراجع قضایی، رعایت شئون وکالت، جایگاه وکیل در برابر موکل و اجتماع، مسئولیت خطیر شغل وکالت، چگونگی سخن گفتن و دفاع از موکل در ضمن رسیدگی به دعاوی، راهکارهای تخصصی ورود به مبحث ایرادات شکلی و ماهیتی، چگونگی تنظیم و تقریر لوایح قضایی، نحوه صحیح و حرفه ای برخورد و تعامل با قضات محترم دادگستری، نحوه ورود به پرونده و تعقیب دعوی، چگونگی تنظیم وکالت نامه و راهکارها و نکات ظریف مربوط به آن، نحوه استناد به قوانین و مقررات موضوعه، نحوه و ترتیب تعامل با موکل در خصوص حق الوکاله، صداقت با موکل، شرافت حرفه ایی، مباحث مرتبط با لایحه جامع وکالت، مباحث مرتبط با نحوه همکاری با وکلای موضوع ماده 187، اشتغال در خارج از حوزه فعالیت و بسیاری موارد تخصصی از جمله موضوعات مورد تدریس در این کارگاه آموزشی بوده است که توسط این استاد برجسته حقوق کشور به علاقمندان ارائه گردید.

در پایان جلسات نیز شرکت کنندگان به طرح سوالات پرداخته و بخشی از هر دو جلسه نیز به پرسش و پاسخ در زمینه موضوعات مورد تدریس طی شد.

 

 

 

روابط عمومی

شماره تماس : 88911611-021

آدرس : تهران، خیابان استاد نجات الهی (ویلا) , نبش ورشو، پلاک 2

پست الکترونیک :info@ihht.ir

تلگرام: https://telegram.me/iranianhht

اینستاگرام:  https://instagram.com/iranianhht.ir

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خانه اندیشمندان علوم انسانی می باشد.

نقشه